• Wycieczka do najstarszych podziemnych tras turystycznych w Polsce

• 06.01.2024
          • Klasa 2A i 2C uczestniczyła w wycieczce do najstarszych podziemnych tras turystycznych w Polsce. Została zlokalizowana w rozległych podziemiach tzw. kamienicy Rydzikowej z początku XV wieku. Trasa składa się z podziemnych komór i korytarzy. Jej długość to około 150 m, przy różnicy poziomów sięgającej do 8,5 m. Atrakcja została otwarta w 1984 r. z inicjatywy zespołu naukowego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która prowadziła autorski nadzór nad akcją ratowania starego miasta Jarosławia i jej najpiękniejszej części, której istnienie było zagrożone przez zapadające się podziemne korytarze.

• Igrzyska Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt

• 22.12.2023
          • W dniu wczorajszym odbyły się u nas Igrzyska Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt w których brało udział cztery szkoły. Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5, IV miejsce Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek. Do powiatowych Igrzysk Dzieci awansowała Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2.

• Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

• 22.12.2023
          • Zbudujmy stajenkę Jezusowi – bez niej nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszą szopkę zbudował - 800 lat temu św. Franciszek w miejscowości Greccio we Włoszech.
            Bożonarodzeniowa szopka jest niczym żywa, domowa Ewangelia. Można przy niej doświadczyć bliskości i czułości Boga. A zatem celem budowy szopki jest rozbudzenie w sercach zdumienia wobec tajemnicy Boga, który stał się dzieckiem".Prezentujemy szopki konkursowe wykonane pod okiem katechetów przez uczniów naszej szkoły.

1. Marcelina Martynowicz – kl. 0b
            35. Aleksandra Zając - kl. 3b

• Warsztaty edukacyjne w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie

• 20.12.2023
          • W dniu 20 grudnia 2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach edukacyjnych w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Wyjazd był możliwy dzięki realizacji programu "Lekcje o finansach" i dofinansowaniu ze środków Funduszu Edukacji Finansowej.

Dzieci spotkały się z pracownikami NBP, którzy przedstawili im historię banku. Opowiedzieli o polskiej walucie i jej zmianach na przestrzeni wieków. Uczniowie mogli także w praktyczny sposób sprawdzić zabezpieczenia polskich banknotów i uczyli się odczytywać podstawowe informacje zawarte na nominałach. Na prezentacji przedstawionej przez prowadzących warsztaty poznali zasady funkcjonowania banku i jego organizację. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzania mini-muzeum zorganizowanego w oddziale NBP w Rzeszowie. Stare sejfy i staromodne urządzenia do liczenia monet zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

• 12.12.2023
          • 12 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Dzień bez plecaka". Akcja jest doskonałą odskocznią od szkolnej rutyny. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu "zastępstwa" dla tradycyjnego plecaka.

• Razem w Klasie

• 11.12.2023
          • W naszej szkole uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych programach i projektach. Jednym z nich był ogólnopolskim program wielokulturowym „Razem w Klasie" prowadzony przez Fundację Szkoła z Klasą. W ramach różnorodnych działań zespołowych i grupowych uczyli się sprawczości, odpowiedzialności za siebie i innych, uważności i współpracy. Wykorzystywali ciekawe materiały edukacyjne między innymi prowadzili Klasowy Kalendarz Międzykulturowy, rysowali w parach swoje portrety  z uwzględnieniem opisu postaci. Największym zainteresowaniem cieszyły się kalambury. Głównym celem działań było wzmacnianie pozytywnych relacji i budowanie wspólnoty w wielokulturowej klasie oraz wsparcie w pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z Ukrainy. Jako społeczność szkolna dostrzegamy wiele korzyści z udziału w programie. Cieszymy się, że uczniowie żywo reagują na proponowane aktywności. Kolejny raz mogliśmy doświadczyć tego, że szkoła może być przestrzenią, w której każda młoda osoba, bez względu na pochodzenie i trudne doświadczenia, może pielęgnować swoje talenty i posiadać równe szanse rozwoju.