• Misja

• Nasza szkoła wprowadza ucznia w świat wiedzy naukowej, dąży do wszechstronnego rozwoju osobowego, wdraża do samodzielności, przygotowuje do aktywnego udziału w życiu społecznym, wspiera rodziców w pracy wychowawczej, pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczącej dalszego kształcenia.

• Wizja

• Nasza szkoła przygotowuje uczniów do dalszego kształcenia i dba o ich wszechstronny rozwój osobowy.
          • Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską w klasopracowniach wyposażonych w środki dydaktyczne.
          • Nauczyciele stosują aktywne metody nauczania i indywidualizację procesu nauczania.
          • Szkoła stwarza klimat sprzyjający rozwojowi zainteresowań ucznia.
          • Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych.
          • Wewnątrzszkolny system oceniania oparty jest na jasnych kryteriach motywujących uczniów do pracy.
          • Szkoła zapewnia uczniom opiekę medyczną oraz psychologiczno – pedagogiczną dla uczniów dojeżdżających oraz potrzebujących opieki prowadzone są zajęcia świetlicowe, a dla chętnych stołówka oferuje obiady.
          • Przestrzegamy zasad tolerancji, a bezpieczeństwo dzieci jest jednym z nadrzędnych celów opiekuńczych szkoły.
          • Jesteśmy zintegrowaną społecznością uczniów, nauczycieli i pracowników.
          • Uczniowie integrują się poprzez organizację uroczystości szkolnych, wycieczek, zabaw, wspólnych wyjść do kina.
          • Święta narodowe i wewnątrzszkolne obchodzimy uroczyście według wypracowanego wspólnie ceremoniału szkolnego.
          • Prowadzimy kronikę szkoły.
          • Szkoła współpracuje ze środowiskiem lokalnym i z innymi szkołami, uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, imprezach kulturalnych i zawodach sportowych.
          • W tworzeniu wizerunku biorą czynny udział nauczyciele, uczniowie, rodzice i władze samorządowe.
          • Ewaluacja pozwala na dokonywanie zmian i ocenę tego co już osiągnęliśmy.