Strona główna
Aktualności
Nasza Szkoła dołączyła do Klubu Winiary
- 03.11.2024
Dzięki wsparciu rodziców, którzy rejestrowali paragony WYGRALIŚMY 25 tysięcy zł na realizację programu "Pomagania i niemarnowania".Dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie, nauczyciele i panie kucharki dowiedzą się od ekspertów jak marnować jeszcze mniej jedzenia - nie tylko w stołówce szkolnej, zostanie również doposażona kuchnia.
Akcja Odblaskowa
- 30.10.2024
Nasi uczniowie wzięli udział w Akcji Odblaskowej, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa seniorów na drogach. W ramach inicjatywy, przygotowali i rozwiesili plakaty w lokalnej bibliotece publicznej, zwracając uwagę seniorów na istotność noszenia odblasków. Dzięki tym działaniom starsi mieszkańcy mogą zyskać większą świadomość na temat tego, jak noszenie odblasków wpływa na ich widoczność i bezpieczeństwo, zwłaszcza po zmroku.
8
Depresja to nie gorszy dzień - depresja to choroba
- 28.10.2024
Co 20. osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. Kampania „Dobrze, że jesteś” pomoże ci znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę. Zapraszamy stronę: https://dobrzezejestes.org/ Znajdziecie tam webinary, podcasty i poradniki o depresji.
Projekt edukacyjny: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
Puchar Europy Federacji I.K.B w sztukach walki
- 28.10.2024
26 października 2024 r. w Żywcu obdył się Puchar Europy Federacji I.K.B w sztukach walki. Nasz uczeń Szymon Jabłoński zajął II miejsce w konkurencji ju-jitsu. Gratulujemy!
Regulamin konkursu z okazji Dnia Postaci z Bajek na najciekawsze przebrania
- 23.10.2024
Terminy konkursu AleMózgi!
- 21.10.2024
-
Klasy 3, 5, 8 – środa 7 lekcja - 13:20, sala 211
-
Klasy 4, 6 – czwartek 1 lekcja - 7:45, sala 211
-
Regulamin konkursu matematyczno - plastycznego „Origami – geometria kartki papieru”
- 17.10.2024
Uroczystość pasowania na ucznia
- 17.10.2024
16 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści, ubrani w odświętne stroje, wzięli udział w pełnym emocji i wzruszeń wydarzeniu, które na długo pozostanie w ich pamięci. Wszyscy pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor. Każdy uczeń otrzymał pamiątkę tego wydarzenia w postaci figurki sowy mądrej głowy wydrukowanej na szkolnej drukarce 3D. Szkoła Podstawowa Nr 2 z dumą wita nowych uczniów w swoim gronie, czyli klasy 1a, 1b i 1c.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci
14
Dzień Edukacji Narodowej
- 15.10.2024
- 5
UWAGA‼️
- 14.10.2024
W związku z otrzymaniem w dniu dzisiejszym informacji z PWiK Jarosław o obecności bakterii Escherichia coli w próbkach pobranych w kilku punktach miejskiej sieci wodociągowej (na ul. Tarnowskiego, Dolnoleżajskiej i Kruhel Pełkiński), prosimy wszystkich Mieszkańców o NIEKORZYSTANIE Z WODY do celów spożywczych!
W związku z powyższym we wtorek 15.10.2024 i być może w kolejnych dniach obiady w stołówce szkolnej zostaną wstrzymane. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w posiłki i wodę butelkowaną.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numer telefonu 886 284 689.
Szczegóły dotyczące I etapu konkursu AleMózgi! 2024/2025
- 14.10.2024
Organizacja I etapu:
I etap konkursu ma formę pisemną (na papierze).
Dla każdej kategorii wiekowej (klasy 3-4 SP, klasy 5-6 SP, klasy 7-8 SP oraz 1 klasa szkół ponadpodstawowych) przewidziany jest inny arkusz.
Konkurs można przeprowadzić w dowolnej sali, nie są potrzebne do tego komputery. Termin konkursu ustala nauczyciel, powinien być to termin pomiędzy 21 a 25 października 2024.
Arkusze zostaną sprawdzone przez Jury konkursu AleMózgi! Do 3 grudnia 2024 prześlemy indywidualne wyniki uczniów na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym szkoły.
Ogłoszenie progów punktowych do II etapu nastąpi do 16 grudnia 2024 na stronie www.alemozgi.pl
Przebieg I etapu:
Arkusze zawierają 15 zadań (klasy 3-4) lub 20 zadań (klasy 5 i starsze) do rozwiązania w ciągu 40 minut.
Zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Proszę pamiętać, że rozwiązanie nawet części zadań to ogromny sukces.
Zadania należy rozwiązywać samodzielnie.
Uczniowie mogą korzystać z brudnopisów.
Odpowiedzi do zadań uczniowie zapisują w przeznaczonym do tego miejscu (pusty prostokąt). Odpowiedzią jest liczba lub napis. Nie należy zapisywać toku rozumowania na arkuszach z zadaniami.
Za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt, za niepoprawną lub brak odpowiedzi
0 punktów.
Prosimy o czytelne podpisanie arkusza oraz staranne wpisywanie
odpowiedzi. Jeśli sprawdzający nie będzie mógł odczytać
odpowiedzi, wówczas odpowiedź nie zostanie zaakceptowana.
II edycja Ogólnopolskiego Testu Dysleksji
- 10.10.2024
Borykasz się z trudnościami w nauce? Czy czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni przychodzi Ci z ogromnym trudem? A może jesteś rodzicem i zauważasz takie problemy u swojego dziecka? Mogą to być pierwsze symptomy dysleksji.
Jak się o tym przekonać? Ogromną szansą będzie II edycja Ogólnopolskiego Testu Dysleksji, dostępnego bezpłatnie w dniach 7-13.10.2024 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wystarczy zainstalować aplikację ZDAY lub zalogować się przez przeglądarkę. Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczeń natychmiast pozna swój wynik. Projekt realizowany jest pod patronatem Akademii Humanitas.
Rezultatem będzie procentowe prawdopodobieństwo występowania dysleksji, wraz z opisem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki. Warto raz jeszcze podkreślić, że wynik testu należy traktować jako sygnał, czy warto udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. W żadnym wypadku nie stanowi on ostatecznej diagnozy.
II Ogólnopolski Test Dysleksji jest wstępną diagnozą, które pozwoli nie tylko wykryć osobiste objawy, ale także da lepszy wgląd w dysleksję wśród polskich uczniów. Po zakończeniu wydarzenia organizatorzy przygotują raport "Dysleksja w Polsce w 2024 r.", który zostanie bezpłatnie udostępniony szkołom, kuratoriom, Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz wszystkim zainteresowanym.
Test nie zastąpi wizyty w poradni, ale może być sygnałem, że warto się do niej wybrać. Dysleksji nie należy się bać ani wstydzić - zdiagnozowano ją u wielu znanych, odnoszących sukcesy osób.
Zbyt wielu uczniów poznaje informację o możliwości posiadania dysleksji zbyt późno. Z tego powodu osiągają gorsze wyniki na egzaminach, gdyż podlegają ocenie na takich samych zasadach jak pozostali - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.
Zapraszamy na stronę https://zday.pl/dysleksja/ , gdzie znajdą Państwo szczegóły wydarzenia. Jest ono adresowane do uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Rekomendujemy, by za dzieci poniżej 13 roku życia test wypełnili rodzice lub opiekunowie.
To wolna od opłat inicjatywa portali edukacyjnych Dyktanda.pl i Zday.pl w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Ogólnopolskiego Testu Dysleksji cieszyła się wysoką frekwencją – wzięło w niej udział niemal 4000 uczniów. Wyniki te pozwoliły na przygotowanie raportu "Dysleksja w Polsce w 2023 r.", który pokazał, że trudności w nauce o podłożu dyslektycznym mogą dotyczyć nawet ponad połowy uczniów. To znacznie więcej niż wskazują oficjalne statystyki.
Zachęcamy do wzięcia udziału w teście już teraz. II Ogólnopolski Test Dysleksji jest dostępny bez opłat w dniach 7-13 października 2024 r.
Dzwonki
Sobota 26.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy
Mapa
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 388642Godziny dzwonków
Sobota 26.07.2025