• 12.11.2023
          • Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły w dniach 13 listopada - 17 listopada do obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

• 10.11.2023
          • Dzień 11 listopada formalnie stał się Świętem Niepodległości.
            "Dzisiaj wielka jest rocznica
            jedenasty listopada.
            Tym co zmarli za ojczyznę
            hołd wdzięczności Polska składa.
            Im to bowiem zawdzięczamy
            wolność – polską mowę w szkole
            to, że tylko z ksiąg historii
            poznajemy dziś niewolę."
            „Jedenasty listopada” - Ludwik Wiszniewski

• Narodowe Czytanie powieści ,,Nad Niemnem''

• 05.11.2023
          • To był zaszczyt brać udział w tak istotnym wydarzeniu, którym było Narodowe Czytanie powieści ,,Nad Niemnem'' Elizy Orzeszkowej. ,,W każdej fali powietrza światła, woni, w każdym kamyku przydrożnym i każdej trawie polnej, w liniach każdego ludzkiego oblicza i westchnieniu każdej piersi ludzkiej tkwi cząstka duszy świata niewidzialnymi nićmi połączona z duszą artysty i w ruch ją wprawiać mogąca.'' - Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem

• SZKOŁA PAMIĘTA!

• 05.11.2023
          • Uczniowie naszej szkoły odwiedzili stary cmentarz w związku z obchodami dnia 1 listopada, gdzie zwyczajowo zapaliliśmy znicze na grobach nieznanych żołnierzy w ramach akcji SZKOŁA PAMIĘTA!

• Dzień Papieski

• 23.10.2023
          • W niedzielę 15 października w całej Polsce odbyła się zbiórka publiczna w ramach Dnia Papieskiego. Zebrane środki będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły również uczestniczyli w tej zbiórce przed kościołem O. Reformatów.

• Wyniki konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia"

• 15.10.2023
          • W dniu 12 października 2023 odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych „Mistrz Tabliczki Mnożenia". Do konkursu przystąpiło 15 najodważniejszych czwartoklasistów.Oto wyniki:

Olesiak Dominik I miejsce 4c

Czarniecki Jan I miejsce 4c

Wójcik Karolina II miejsce 4a

Sopel Antonina II miejsce 4c

Wyczarski Maciej III miejsce 4

• 250 lat Komisji Edukacji Narodowej

• 13.10.2023
          • 14-tego października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Historia tej uroczystości jest długa i wiąże się z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Dawno temu, bo w 1773 roku, właśnie 14 października, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego utworzono Komisję Edukacji Narodowej, pierwsze w całej ówczesnej Europie Ministerstwo Edukacji. Dzięki jego pracy powołano do życia szkoły elementarne, gimnazja i uczelnie wyższe w Krakowie oraz w Wilnie. Zreformowano programy nauczania, do których wprowadzono elementy nauk przyrodniczych, historii i geografii Polski, naukę języka ojczystego oraz wychowanie obywatelskie.

W tym roku przypada 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Obchodzimy więc nasze wspólne święto. Święto nie tylko nauczycieli i uczniów, ale też wszystkich pracowników administracji i obsługi. W ten szczególny dzień odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Dużo w niej było serdeczności, podziękowań i życzeń.  Czytano wiersze, śpiewano piosenki, przetrzymywano w dybach i jeżdżono w specjalnym wózku wypoczynkowym. Odezwały się nawet głosy skrzypiec i trąbki. Każdy znalazł coś miłego dla siebie.

• Świętujemy Dzień Gier Planszowych

• 11.10.2023
          • Gry planszowe to znakomita okazja do nauki, zabawy i spędzenia czasu z przyjaciółmi. Wczoraj cała społeczność naszej szkoły kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia związanego z grami planszowymi pod hasłem: „10.10 o 10:10 zrób przerwę na planszówkę”. Ta inicjatywa pozwoliła nam zachwycić się fascynującym światem planszówek i podkreślić ich znaczenie w procesie edukacyjnym.

To była świetna okazja, by uczyć się i rozwijać w przyjaznym i pełnym zabawy towarzystwie. Gry planszowe nie tylko dostarczają wiele radości i zabawy, ale także rozwijają szereg umiejętności. To świetna okazja do nauki oraz rozwijania zdolności intelektualnych
            i społecznych.

Cieszymy się, że mogliśmy celebrować Dzień Gier Planszowych w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej wspaniałej zabawie.

Działajmy razem, ucząc się przez zabawę i czerpiąc radość z edukacji!

• Dzień gier planszowych - 10.10.2023

• 09.10.2023
          • Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w wydarzeniu! 10.10.2023 r., o godzinie 10:10 (i nie tylko) robimy przerwę na planszówki. Po raz kolejny zamienimy nasze sale i miejsce pracy w wielkie królestwo planszówek. Nie zapomnij przynieść w tym dniu Twojej ulubionej gry planszowej lub karcianej.