Aktualności
Bezpłatne badania profilaktyczne 40 plus
- 28.11.2022
W ramach akcji w trzech miejscach w Jarosławiu stanie profilaktyczny bus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania:
- przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, na ul. Słowackiego 5 w dniach 29, 30 listopada
- przy Szkole Podstawowej Nr 2, na ul. Jana Pawła II 26 w dniach 1,2 grudnia
- Przy Szkole Podstawowej Nr 7, na ulicy Dolnoleżańskiej 110 w dniu 5 grudnia
Wszystkie badania odbywają się w godzinach od 6.00 – 11.00. UMÓW SIĘ NA BADANIE: zadzwoń na infolinię: 517194743. Więcej informacji tutaj.
Roztrzygnięcie konkursu plastycznego "Z Maryją w tajemnicach Różańca"
- 25.11.2022
I miejsce:
1. Diana Petru kl. 2a
2. Maja Kusiewicz kl. 2c
II miejsce:
1. Julia Szpunar kl. 3b
2.Kamila Magdziak kl. 3b
III miejsce:
1.Kaja Kobylińska kl. 4c
2. Emilia Gnap kl. 1c
Wyróżnienia:
Emilia Derewnicka kl. 1a
Amelia Bihajło kl. 2a
Ewa Obruśnik kl. 2b
Wiktoria Rejman kl. 2b
Przemek Grząba kl. 3b
Zuzanna Pajda kl. 2b
Maja Łapa kl. 4a
Lila Olchowy kl. 3b
Bodzioch Gabriela kl. 3b
7
Zajęcia kreatywne z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE™ Prime
- 25.11.2022
Dzisiaj na zajęciach rozwijających kreatywność z informatyki wykorzystywaliśmy zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime oraz aplikację dedykowaną. Rozpoczęliśmy budowę robota "Tancerz breakdance". Zestaw został zakupiony z funduszy programu Laboratoria przyszłości.
Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4–8. SPIKE Prime łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch. To doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Uczniowie mogą spróbować swoich sił w łatwych projektach wstępnych lub wykorzystać nieograniczone możliwości projektowe zestawu SPIKE Prime, który pomoże im przyswoić kluczowe zagadnienia STEAM i umiejętności potrzebne do tworzenia innowacji w XXI wieku. A wszystko to podczas wesołej zabawy!
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Łamacze Szyfrów
- 20.11.2022
Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowym konkursie. ŁAMACZE SZYFRÓW to ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię i świetnie się bawić!
Inicjatywa Stowarzyszenia VIATOR od ponad 10 lat służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków.
Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest to, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w materiałach widocznych poniżej.
REJESTRACJA ZESPOŁÓW oraz poziom INTRO (demo gry) już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl.
Poziom ADEPT - dostępny od 7 grudnia 2022 r.,
decydująca rozgrywka 28 grudnia o godzinie 19.32.
#SzkołaDoHymnu 2022
- 18.11.2022
#SzkołaPamięta
- 15.11.2022
Serdecznie zapraszamy na webinary dla młodzieży
- 14.11.2022
Państwowy Instytut Badawczy NASK ma przyjemność zaprosić na serię webinarów „Gadanie o internecie", dedykowanych w szczególności uczniom w wieku 13-17 lat. Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Partnerem webinarów jest Radio Kampus.
Spotkania prowadzić będzie Kasia Rodek z Radia Kampus, wraz z nią gościć będziemy ekspertów oraz członków „Cyfrowej Przyszłości Ucznia" – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Plan wydarzeń:
22 listopada (wtorek) 13:00-14:00
Gadanie o relacjach - Kontakty międzyludzkie online i offline
W spotkaniu weźmie udział ekspertka Zyta Czechowska oraz przedstawiciel C.P.U. Jakub Sidorowicz.
24 listopada (czwartek) 12:50-13:50
Gadanie o graniu – czyli dlaczego gaming nie musi być zły
W spotkaniu weźmie udział ekspertka dr Dominika Urbańska-Galanciak oraz przedstawiciel C.P.U. Wojciech Pieńkowski.
29 listopada (wtorek) 12:50-13:50
Gadanie o twórczości internetowej – jak robić to dobrze
W spotkaniu weźmie udział ekspert dr. Karol Jachymek oraz przedstawiciel C.P.U. Tomasz Wnęk.
6 grudnia (wtorek) 12:50-13:50
Gadanie o mrocznych aspektach internetu
W spotkaniu weźmie udział ekspert Kamil Kuć oraz przedstawiciel C.P.U. Filip Szamborski
8 grudnia (czwartek) 12:50-13:50
Gadanie o uczeniu się – efektywne pochłanianie wiedzy w dobie technologii cyfrowych
W spotkaniu weźmie udział ekspertka Marta Florkiewicz-Borkowska znana jako Pani FloBo oraz przedstawiciele C.P.U. – Marta Remża oraz Filip Piotrowski.
Webinary będą transmitowane na profilu Polskiego Centrum Programu Safer Internet: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet.
Serdecznie zachęcamy do oglądania również całe klasy!
Miejskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości - 11.11.2022 r.
- 13.11.2022
- 1
W 104 miejskich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości uczestniczył Poczet Sztandarowy naszej szkoły.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski. W dalszej części braliśmy udział w przemarszu przed tablicę upamiętniającą wyjście z ziemi jarosławskiej kompanii legionowej przed Budynkiem Sokoła.
„Niepodległa do Hymnu” już po raz 5!
- 10.11.2022
- 9
„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny - jest uroczystym Świętem Niepodległości”.
Z okazji Święta Dnia Niepodległości w naszej szkole uczniowie klasy trzeciej przygotowali i wystąpili w akademii dla uczczenia pamięci tego dnia. Podczas akademii uczniowie klas 0 - 3 odśpiewali także pieśni narodowe. O godzinie 11:00 cała szkoła odśpiewała Hymn Polski.Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Zakwalifikowani do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik.
- 10.11.2022
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik.
Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Honorowym Patronem Konkursu jest Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczniowie w I etapie rozwiązywali zagadki logiczne, zadania matematyczne i programistyczne, bowiem celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
Dlatego z wielką radością dołącza się do gratulacji i cieszy się ze słów, które zostały skierowane do uczestników od organizatorów konkursu:
"Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, a osobom zakwalifikowanym do II etapu - pierwszego sukcesu.”
Do II etapu InstaLogik na podstawie klasyfikacji ogólnopolskiej zaklasyfikowani zostali:
Kacper Lis z klasy 4a
Ksawery Lasek z klasy 4b
Emilia Pampuch z klasy 4b
Hubert Pilich z klasy 4c
Amelia Madaj z klasy 4c
Grzegorz Tomaszewski z klasy 4c
Adrian Trytek z klasy 5a
Jakub Strzępek z klasy 5b
Julia Kułaj-Niemczyk z klasy 5b
Wiktoria Tuczapska z klasy 5b
Sebastian Cieślik z klasy 7a
Tomasz Adamczyk z klasy 8a
Nikodem Kubisz z klasy 8b
Kolejny sukces naszego ucznia!
- 08.11.2022
- 4
4 listopada na PGE Narodowym w Warszawie odbył się finał „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2022”. W konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów reprezentujących 150 szkół z całej Polski. W finale wystartowały 53 najlepsze drużyny, spośród 326, które przystąpiły do rywalizacji w eliminacjach regionalnych.
Nasz uczeń - Arkadiusz Rusak z klasy 8 c, zwycięzca eliminacji regionalnych w Jarosławiu, wystartował w kategorii szkół podstawowych w konkurencji „MOC”. Obie dopuszczalne próby podniesienia przy pomocy turbiny masy 5 kg na wysokość 2 m w jak najkrótszym czasie zakończyły się sukcesem – Arek uzyskał II miejsce w wybranej konkurencji.
Oprócz pamiątkowego dyplomu nasz laureat otrzymał nagrodę w postaci bonu Sodexo na kwotę 2000 zł.
Gratulujemy!
Najlepsze turbiny, w tym Arka, zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie.
Migawkę z konkursu pokazano w Teleexpresie. Można ją obejrzeć klikając na link: https://teleexpress.tvp.pl/64285939/04112022-1700 ( suwak na 10:06 /14:58).
Więcej na RDC: https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/final-turnieju-maszyn-wodnych-na-pge-narodowym_aG4yOdJ80nfVOw7buCoN
Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać?
- 07.11.2022
Zapraszamy Rodziców na darmowy webinar w środę 09 listopada 2022 roku o godz 19:00. Temat webinaru: Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać?
Link do zapisu: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/czym-jest-higiena-cyfrowa-i-w-jaki-sposob-wlasciwie-o-nia-zadbac-maciej-debski
Webinar organizowany dzięki udziale naszej szkoły w Projekcie edukacyjnym Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG
80-537 Gdańsk, ul. Wyzwolenia 17c/3
KRS 0000591833REGON: 363242207
NIP: 957-108-25-04
Dzwonki
Czwartek 24.04.2025Galeria zdjęć
brak danychPartnerzy
Mapa
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 355739