Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Nasi uczniowie brali udział w wojewódzkich igrzyskach dzieci w indywidualnych zawodach LA. Rzut piłeczką palantową: Kaja Świętoniowska II miejsce 40,5 m. Arkadiusz Podgórski V m. Skok w dal Kacper Banach III m. 4.59, Nina Kołodyńska 8 m. Skok wzwyż Grzegorz Superson I m. Zawody odbywały się w Kolbuszowej w dniu 28.09.2022 r.
We wrześniu br. podsumowaliśmy nasze działania w ramach udziału w międzynarodowym programie „Solidarność. Podaj dalej!”, pilotowanym w Polsce przez Fundację Szkoła z Klasą. W roku szkolnym 2021/2022 (od października do czerwca) wzięli w nim udział uczniowie z klas 1, 3, 4, 5 i 7, pod opieką pań: Lidii Przybylskiej, Marzeny Zielińskiej, Katarzyny Knap, Barbary Litwin i Renaty Szpunar-Andrejko, Realizacja tego programu pomogła uwrażliwić uczniów na różnorodność naszego społeczeństwa, zachęciła do refleksji nad własnymi poglądami oraz uprzedzeniami dotyczącymi m.in. statusu materialnego, stylów życia, migracji, relacji międzypokoleniowych. Udział w programie „Solidarność. Podaj dalej!” był dla wszystkich procesem edukacyjnym na rzecz równości i różnorodności, któremu towarzyszyły emocje, przemyślenia oraz nowe doświadczenia pracy w grupie.
Dzięki warsztatom z analizy zdjęcia uczniowie dowiedzieli się, że każde zdjęcie można rozumieć na różne sposoby i że istnieje więcej niż jedna interpretacja fotografii, a ćwiczenia z pisania i czytania na warsztatach pisarskich pomogły zdobyć bardzo ważną umiejętność: dekodowania i używania symboli, które są nie tylko istotnym elementem naszej komunikacji, ale coraz częściej także narzędziem kontroli społeczeństwa. Na zakończenie uczniowie dostali pocztówki, na których w oparciu o wykonywane na warsztatach ćwiczenia napisali (lub narysowali) wiadomość do wybranych losowo adresatów, dzieląc się swoim punktem widzenia, jednocześnie prosząc o wyrażenie własnego zdania i odesłania odpowiedzi. Kartki dotarły do szkoły w czasie wakacji dlatego dopiero nowy rok szkolny przywitał uczniów licznymi odpowiedziami na ich wiadomości. Nie brakowało w nich podziwu dla zaangażowania tak młodych osób w tematy pomocy innym, dbania o naszą planetę, różnorodności społecznej, dyskryminacji, różnych perspektyw widzenia rzeczywistości itd. oraz własnych refleksji adresatów nad wspomnianymi tematami.
Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły do obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"
W dniach 3 października - 7 października na terenie szkoły będą odbywać się różne aktywności w ramach tego działania. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
W ramach obchodów odbędą się następujące działania:
„Kolorowa tabliczka mnożenia”
Cele konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III-VIII i podzielony na kategorie wiekowe:
- uczniowie kl. III
- uczniowie kl. IV
- uczniowie kl. V - VI
- uczniowie kl. VII-VIII
2. Prace zgłoszone do konkursu powinny zostać wykonane:
Ostateczny termin oddania prac 4 października 2022r. u nauczyciela matematyki lub wychowawców w przypadku klas 3.
W naszej szkole odbędzie się zbiórka karmy dla schroniska w Orzechowcach. Czas trwania akcji od 26 września do 3 października 2022, uczniowie klas 4-8 przynoszą karmę do sali 107 (pedagog, psycholog) zaś klasy młodsze zbiórkę robią we własnych salach.
Była to jedna z ważniejszych inwestycji w mieście (jej koszt zamknął się w kwocie około 647 tys. zł). Inwestycja ważna dla uczniów i nauczycieli, a także dla lokalnej społeczności. Ma bowiem służyć zarówno dzieciom i młodzieży w rozwijaniu sportowych umiejętności, jak i mieszkańcom miasta. Szczególne podziękowania należą się radnemu Sebastianowi Kogutowi, przewodniczącemu Rady Dzielnicy nr 5 i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pani Elżbiecie Żurawskiej.
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Zapraszamy do głosowania na projekty do Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Nasza szkoła zgłosiła dwa projekty: B103 - Sensoryczny skwerek radosnych emocji oraz C004 - Bajkowa przestrzeń - gabinet terapii wielozmysłowej.
Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Jarosławia - https://miastojaroslaw.pl/artykul/1964/rozpoczynamy-glosowanie
Aplikacja do głosowania - https://jbo-glosowanie.miastojaroslaw.pl/
Dwieście lat temu w roku 1822, w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli walkę o wolną Rzeczpospolitą.
W sobotę obchodzimy kolejne już Narodowe czytanie. Tym razem będą to właśnie Ballady i romanse Adama Mickiewicza, dlatego już w piątek – 2 września – w naszej szkole czytaliśmy niektóre z wierszy tego poety, na przykład balladę Świtezianka:
Jakiż to chłopiec piękny i młody?
Jaka to obok dziewica?
Brzegami sinej Świtezi wody
Idą przy świetle księżyca...
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r.
Obowiązujące ogólne zasady:
Godz. 9.00 – Msza św. w kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Po Mszy św. spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją szkoły
i wychowawcami klas na sali gimnastycznej.
Następnie spotkania z wychowawcami w klasach:
Webinar organizowany przez Gigantów Programowania oraz Kocham to Dbam ma na celu przedstawienie obecnych jak i przyszłych zagrożeń, które mogą spotkać dziecko podczas poruszania się w cyberprzestrzeni. Poruszone zostaną najpopularniejsze sposoby ataków hakerskich, wyłudzania danych, a także przyjrzymy się negatywnym zachowaniom antyspołecznym (hejt, ostracyzm w sieci). Zapraszamy wszystkich rodziców zainteresowanych tematyką już 18 sierpnia o 17:30. Wystarczy zapisać się: Link do zapisu
Link do webinaru prześlemy w dniu webinaru do osób zapisanych.
81 1240 2571 1111 0010 8805 4967
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasa oraz turnus za który dokonywana jest wpłata. Za jeden turnus - 60 zł
Uczniowie jarosławskich szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych spotkali się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz Renata Chlebowska - dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu UM w Jarosławiu wręczyli nagrody i dyplomy naszym uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli najwyższe oceny w nauce oraz są laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych. Złożyli również podziękowania i gratulacje rodzicom, nauczycieliom i dyrektorom szkół. Naszą szkołę reprezentowali nasi najlepsi uczniowie: 1 finalista z informatyki, 4 laureatów z matematyki, fizyki i historii oraz 2 uczniów z najwyższą średnią.
Powered by aSc EduPage